Çfarë
image
 • imageArts & Entertainment
 • imageAutomotive
 • imageBeauty & Spa
 • imageHealth & Medical
 • imageHotels
 • imageReal Estate
 • imageRestaurant
 • imageServices
 • imageShopping
ku
image
image

arkë Sushi Kashiba Shiko Videon

Legendary sushi maestro, Chef Shiro Kashiba brings his authentic and innovative Edomae style of sushi and acclaimed Japanese cuisine to downtown Seattle. Chef Shiro Kashiba started Seattle’s first sushi bar in 1970 after years of grueling training alongside world renown sushi chef Jiro Ohno in Tokyo

Q Specialties

Legendary sushi maestro, Chef Shiro Kashiba brings his authentic and innovative Edomae style of sushi and acclaimed Japanese cuisine to downtown Seattle.

Q History

Chef Shiro Kashiba started Seattle's first sushi bar in 1970 after years of grueling training alongside world renown sushi chef Jiro Ohno in Tokyo. Chef Shiro Kashiba introduced his masterpiece, Sushi Kashiba in December 2015.

Na vlerësoni dhe shkruani një përmbledhje

Cleanliness

Service

Ambience

Price

Shfleto

Shqyrtimi juaj rekomandohet të jetë i gjatë së paku 140 karaktere

image

Trego të gjitha kohën
 • E hënë14:00 - 23:00
 • E martë14:00 - 23:00
 • E mërkurë14:00 - 23:00
 • E enjte14:00 - 23:00
 • E shtunë14:00 - 23:00
 • E diel14:00 - 23:00
 • $$$$
building Pronare apo pune ketu? Pohoni tani! Pohoni tani!

imageKërkesa juaj u dërgua me sukses.

image